Δημοτικό Σχολείο Πύργων Ανακοινώσεις,Δραστηριότητες,Μαθητές Γνωριμία με το “Εργαστήριο Σαμαριών”

Γνωριμία με το “Εργαστήριο Σαμαριών”

Σήμερα πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική επίσκεψη στο “Εργαστήριο Σαμαριών” του χωρίου μας. Οι μαθητές ενημερώθηκαν για την τέχνη της κατασκευής των σαμαριών καθώς και για το ιστορικό αυτό επάγγελμα. Η επίσκεψη έγινε στο πλαίσιο των δράσεων του σχολείου για την γνωριμία και συνεργασία με την τοπική κοινότητα.

Αλλαγή προγράμματος κολυμβητηρίου στις 22/12/2023Αλλαγή προγράμματος κολυμβητηρίου στις 22/12/2023

Μεταφέρεται το μάθημα της Γ’-Δ’ Τάξης για το κολυμβητήριο από την Παρασκευή 22-12-2023 στη Δευτέρα  18-12-2023, λόγω των χριστουγεννιάτικων δράσεων του σχολείου και των εργασιών.

Ενημέρωση για το ολοήμερο πρόγραμμα 1/03/2024Ενημέρωση για το ολοήμερο πρόγραμμα 1/03/2024

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 1-3-2024 το ολοήμερο δεν θα λειτουργήσει λόγω απουσίας της υπεύθυνης του ολοημέρου. Ο Διευθυντής του σχολείου                            Κωνσταντίνος Μελισίδης