Χριστουγεννιάτικες Δράσεις

Σήμερα Παρασκευή 22/12/2023, το σχολείο μας, τις τελευταίες ώρες, ανέλαβε δράση στην τοπική κοινωνία των Πύργων Εορδαίας.

Η προγραμματισμένη δράση του Make A Wish – “Ανδρόνικος” είχε αναβληθεί λόγω καιρικών συνθηκών – το περασμένο Σάββατο – και την μεταφέραμε στις σημερινές μας εκδηλώσεις / εξορμήσεις.

Είπαμε τα Κάλαντα όλοι μαζί στην κοινότητα και στην ευρύτερη περιοχή, μαζί πάντα με το νηπιαγωγείο μας !!!

Στάση 1η – Κάλαντα στην κοινότητα Πύργων, στον Πρόεδρο της κοινότητας και στην αντιπρόεδρο παιδείας

2η Στάση

Τα αστέρια μας από το Make A Wish / “Ανδρόνικος” τα κρεμάσαμε στο δικό μας δέντρο στην κοινότητα του χωριού.

Ευχόμαστε οι ευχές μας να πραγματοποιηθούν και αυτές τις μέρες όλοι μας να βιώσουμε την αγάπη, ευτυχία, γαλήνη και πρωτίστως την πολυτιμότερη όλων, την υγεία μας !!

3η στάση

Κάλαντα στα μαγαζιά που βρίσκονται στην πλατεία του χωριού .

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ !!!

Συρόμενη πόρταΣυρόμενη πόρτα

Ευχαριστούμε το σύλλογο γονέων και κηδεμόνων, για τη συνεχόμενη βοήθεια – οικονομική και όχι μόνο – που μας προσφέρει για την καλή λειτουργία του σχολείου μας και συγκεκριμένα για την

Εορτασμός 17η ΝοεμβρίουΕορτασμός 17η Νοεμβρίου

Την εκδήλωση διοργάνωσε το ολοήμερο τμήμα μαζί με την δασκάλα κα. Νικολούση Περσεφόνη. Ευχαριστούμε για την υπέροχη γιορτή !!

Ο Πέτρος και ο λύκοςΟ Πέτρος και ο λύκος

Την Πέμπτη 18 Ιανουαρίου 2024 το σχολείο μας παρακολούθησε  live streaming  το μουσικό παραμύθι “ο Πέτρος και ο λύκος” του Ρώσου σύνθετη Sergei Prokofiev από   την  Κρατική Ορχήστρα Θεσσαλονίκης. ”