Δημοτικό Σχολείο Πύργων Ανακοινώσεις,Δραστηριότητες Ας γνωριστούμε καλύτερα / Αποκριά

Ας γνωριστούμε καλύτερα / Αποκριά

Την Παρασκευή, 15 Μαρτίου 2024, στο πλαίσιο της δράσης του σχολείου μας “Ας γνωριστούμε καλύτερα” πραγματοποιήθηκε και ο αποκριάτικος χορός του σχολείου μας.

Μαθητές και δάσκαλοι, έπαιξαν μαζί και κάποιοι τυχεροί κέρδισαν τους χαρταετούς ….

Επιπρόσθετα να ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων για τα κεράσματα που ετοίμασαν.

Εργασίες στο σχολείο μαςΕργασίες στο σχολείο μας

Με μεγάλη μας χαρά βλέπουμε τις αλλαγές/επιδιορθώσεις στο σχολείο μας όσον αφορά την κτηριακή υποδομή του σχολείου μας. Ολοκληρωμένες εργασίες μέχρι τώρα Οι εργασίες συνεχίζονται ..

Πανελλήνια Σχολική Ημέρα ΦιλοζωίαςΠανελλήνια Σχολική Ημέρα Φιλοζωίας

Σήμερα τιμούμε την Πανελλήνια Σχολική Ημέρα Φιλοζωίας, με την Μέλισσα. Η Μέλισσα είναι πολύ σημαντική για την ύπαρξη ζωής στη Γη. Επίσης είναι πολύ σημαντική ως παράδειγμα κοινωνίας συνεργασίας, αρμονίας και φροντίδας